Transmenu powered by JoomlArt.com - Mambo Joomla Professional Templates Club

Історія
Місто, в якому ми живемо
     Місто Івано-Франківськ, найбільше з 15 міст Прикарпаття, розташоване у межиріччі гірських Бистриць.
Наш обласний центр був заснований в середині XVII ст. польським магнатом Андрієм Потоцьким як фортеця на місці старовинного українського села Заболоття. Власне, місто було назване на честь його сина Станіслава. 7 травня 1662 року місто одержало магдебурське право, що вважається датою його заснування.
     У XIX столітті, в період австрійського панування, Станіслав був окружним і повітовим центром Галицької провінції, а у ХХстолітті — воєводським центром Малопольщі. У XVII —XVIII ст. ст. тут проходив торговий шлях зі Львова до гирла Дунаю. В місті крім поляків і українців проживало багато вірменських ремісників та купців.
     З 1866 року Станіслав стає важливим залізничним вузлом. З історією міста (з 1880 р.) тісно пов’язана діяльність Івана Франка. У 1906 році в Станіславі було відкрито українську гімназію, на діяльність якої чинився владний тиск, а на її захист став Михайло Грушевський.
В період існування Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР) упродовж п’яти місяців1919 року Станіслав був її столицею.
    З першим приходом радянської влади, 4 грудня 1939 року, місто стало обласним центром Станіславської області, а в 1962 році з нагоди 300-річчя заснування Станіслава його було перейменовано на Івано-Франківськ.
    На початку національного відродження, 15 квітня 1990 року, на найвищій споруді міста (49,5 м) — міській ратуші назавжди піднято синьо-жовтий Державний прапор України.
 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>


© 2012 Ділова Івано-Франківщина | Розроблено в студії IFR@studio