Transmenu powered by JoomlArt.com - Mambo Joomla Professional Templates Club

Економіка краю
Вступ
   Туристично-рекреаційна галузь — стратегічний напрям розвитку економіки Івано-Франківщини, є важливим чинником стабільного й динамічного збільшення надходжень до бюджету, істотного позитивного впливу на стан справ у багатьох галузях економіки.
     Об’єктивно регіон має всі передумови для інтенсивного розвитку внутрішнього та іноземного туризму.
    Роль туризму в господарстві краю зростає з кожним роком. Прикарпаття є одним із перспективних туристичних регіонів держави і займає важливе місце на українському туристичному ринку. В багатьох районах і містах області туристична галузь починає відігравати провідну роль у місцевому економічному житті, впливаючи на розвиток місцевих громад та поглиблюючи взаєморозуміння у середині громад. Туризм сприяє підвищенню зайнятості населення, розвитку ринкових відносин, міжнародному співробітництву, збереженню екологічної рівноваги.
     Розвиток туризму поліпшує інвестиційне середовище, стає джерелом поповнення Державного та місцевих бюджетів, сприяє розвитку пов’язаних із туризмом галузей економіки. Він так само відіграє значну роль у збільшенні валютних надходжень і споживчого попиту, поліпшенні структури економіки,зміцненні економічного співробітництва між регіонами, підвищенні якості життя.
     Тенденції розвитку туризму в Україні підтверджують формування моди серед українських громадян на пізнання рідної держави, відпочивати у власній державі стає престижно. Високою популярністю користуються новорічні святкування в Карпатах та активне проведення вихідних і святкових днів поза межами власного будинку. З іншого боку, візові обмеження для туристів з України з боку країн Європейського союзу, де зосереджені основні іноземні конкуренти для області, сприяють зростанню попиту на аналогічні туристичні продукти Івано-Франківщини і посилюють позитивний імідж області як «Європи для українців».
     З огляду на можливості просування національного і регіонального туристичного продукту на європейському ринку, залучення до інформаційного простору, передового досвіду організації туристичної діяльності, посилення євроінтеграційних процесів у нашій державі та регіоні, розвивається співробітництво з Європейським союзом. Адже за своїм туристично-рекреаційним потенціалом Україна, та й Прикарпаття, має всі можливості стати одним з провідних європейських туристичних центрів. Область займає одне з лідируючих місць в Україні за рівнем забезпеченості природними та історико-культурними ресурсами, здатними генерувати значний туристичний інтерес у вітчизняних та іноземних туристів. Географічне розташування Івано-Франківської області у центрі Європи та у близькому сусідстві з країнами Європейського союзу сприяє організації туристичної пропозиції, розвитку співпраці з партнерами у сфері модернізації інфраструктури, в тому числі транспортної, з використанням європейських джерел фінансування. Культурні особливості краю мають чітку проєвропейську орієнтацію, адже регіон століттями перебував у сфері впливу європейського культурного простору (Польщі, Австрії, АвстроУгорщини). Мешканці області зберегли яскраву власну історію та традиції державності. Виразні регіональні особливості населення, проєвропейські культурні орієнтації, мовні особливості та культурні традиції — це ті переваги, на яких базується розвиток регіону як туристичного.
 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>


© 2012 Ділова Івано-Франківщина | Розроблено в студії IFR@studio